Jižní čechy,Staňkov - chalupa pod hrází - levné ubytování na jihu čech

Chalupa pod hrází

  Levné ubytování u Staňkovského rybníka  
Zámek Červená Lhota

Zámek Červená Lhota, Jižní čechy - Chalupa pod hrází - levné ubytování na jihu čech
leží v jižních Čechách, zhruba 20 kilometrů od Jindřichova Hradce. Leží na skalním hřbetu, který se přehrazením údolí a vzestupem vodní hladiny stal ostrůvkem. Je přístupný přes kamenný most spojující hráz s ostrovem. Jedná se o jednu z nejromantičtějších památek v Jižních Čechách a je zároveň jedním z nejnavštěvovanějších zámků v České republice. První písemná zmínka o obci Červená Lhota je z roku 1465. V létech 1542 - 1555 byla původní gotická tvrz přebudována na renesanční zámek. Majiteli původní tvrzi byl rod Kábů z Rybňan. Dalšími majiteli byli v 17. století Slavatové a posledními byli Schönburg – Hartensteinové, za nichž byly fasády Červené Lhoty nejdříve upraveny novogoticky a po roce 1910 byl obnoven renesanční vzhled zámku.
Návštěvníci si prohlédnou 14 pokojů z doby knížete J. A. Schönburg - Hartensteina, hostinské pokoje a také reprezentační pracovnu.
K zámku paří i zámecký park, který je velmi oceňován botaniky, kde je umístněna zámecká kaple, která je nedílnou součástí zámku.

Zámek Červená Lhota, Jižní čechy - Chalupa pod hrází - levné ubytování na jihu čech   Zámek Červená Lhota, Jižní čechy - Chalupa pod hrází - levné ubytování na jihu čech   Zámek Červená Lhota, Jižní čechy - Chalupa pod hrází - levné ubytování na jihu čech

Zámek Červená Lhota, Jižní čechy - Chalupa pod hrází - levné ubytování na jihu čech  Více informací najdete na adrese  Zámek Červená LhotaZpět na okolíCopyright  ©  2007  -   MB


Krkonoše - Hrarrachov, levné ubytování v lyžařském středisku: Penzion / Privat
CHORVATSKO - levné ubytování v apartmánechWebZdarma.cz